Informacje do wewnętrznego użytku regulujące i wspierające proces nauczania.

W dniach 30.03. 2020, 31.03.2020 oraz 1.04. 2020 zostaną przeprowadzone próbne egzaminy ósmoklasisty kolejno z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego. Arkusze egzaminacyjne będą dostępne na stronie: www.cke.gov.pl oraz www.oke.krakow.pl. Można skorzystać z jednej z ww. stron. Każdego dnia zaczynamy o godzinie 9.00.
Uprzejmie prosimy o umożliwienie uczniom przystąpienia do tej próby dokładnie tego dnia i o tej godzinie. Czas trwania egzaminu:

• z języka polskiego – 120 minut. Uczniom z opinią poradni psychologicznej wydłuża się ten czas do 180 minut;
  • z matematyki – 100 minut. Uczniom z opinią poradni psychologicznej wydłuża się ten czas do 150 minut;
  • z języka angielskiego - 90. Uczniom z opinią poradni psychologicznej wydłuża się ten czas do 120 minut.

Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE –rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w (do wyboru jedno z rozwiązań, sugerujemy wybór pierwszego z nich):
•„zeszycie rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem egzaminacyjnym (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie–po wydrukowaniu);
•w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstu, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
•na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania (następnie odesłać w formie zdjęć drogą elektroniczną).
Rozwiązania arkusza z języka polskiego proszę wysyłać drogą mailową (NIE NA LIBRUSA).
W razie wątpliwości proszę telefonować
Rozwiązania arkusza z matematyki proszę wysyłać drogą mailową.
Rozwiązania arkusza z języka angielskiego proszę wysyłać przez dziennik elektroniczny do nauczyciela j. angielskiego.

Rodziców prosimy o pomoc w przeprowadzeniu próbnego egzaminu w warunkach domowych, zapewnienie potrzebnych pomocy (komputer z dostępem do Internetu, oprogramowanie umożliwiające odtworzenie plików mp3) oraz ciszy w trakcie trwania egzaminu.
Ponadto warto, by próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów).

Ze względu na konieczność podjęcia działań profilaktycznych mających na celu minimalizację ryzyka zakażeń koronawirusem, zajęcia w szkole i oddziale przedszkolnym zostają zawieszone na 2 tygodnie, od dnia 12 marca  do 25 marca 2020 roku.

Uczniowie mają OBOWIĄZEK każdego dnia sprawdzać zawartość skrzynki pocztowej na e-dzienniku, za pomocą której będą zadawane przez nauczycieli prace do samodzielnej nauki. Komunikacja z nauczycielami może odbywać się również za pomocą telefonów (rozmowy, SMS-y).

Jednocześnie należy śledzić informacje zamieszczane na stronie internetowej szkoły, dotyczące daty powrotu uczniów do szkoły oraz inne ważne wiadomości.

Proszę o codzienne sprawdzanie korespondencji przekazywanej Państwu za pomocą dziennika elektronicznego.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. T. Kościuszki w Jarosławiu
mgr Jacek Wojtas

W związku z zakończeniem funkcjonowania klas gimnazjalnych z dniem 01.09.2019 r. w Szkołach Podstawowych w Jarosławiu ulegnie zmianie sposób dowożenia dzieci na zajęcia lekcyjne. Dotyczy to uczniów w rejonie Szkoły Podstawowej nr 7 i 9 – likwidacja ”GIMBUSA”.

dyrektor szkoły

Jacek Wojtas

Instrukcja logowania do systemu Synergia dla rodziców i uczniów

a) Wpisujemy w przeglądarkę internetową adres rodzina.librus.pl
b) Wybieramy fioletowy przycisk LIBRUS Synergia i klikamy Zaloguj

c) Logujemy się danymi otrzymanymi w szkole (konto Synergia) na fioletowym formularzu

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych:

Pan Arkadiusz Korbelak
tel.: 694 471 042

Polityka przetwarzania danych osobowych (plik do pobrania) polityka_prywatnosci.pdf

Plan lekcji dostępny po zalogowaniu do dziennika elektronicznego na witrynie rodzina.librus.pl

Zapraszamy rodziców do rozmów dotyczących problemów dzieci. Nauczyciele czekają na Państwa zgodnie z harmonogramem: Konsultacje nauczycieli

Warunki ubezpieczenia dzieci w roku szkolnym 2019/2020 do pobrania w plikach: polisa_str1.pdf; polisa_str2.pdf; polisa_str3.pdfpolisa_str4.pdf

Formularz zgłoszenia szkody: zgłoszenie_szkody.pdf

Zasady korzystania z multimedialnej pracowni komputerowej z dostępem do Internetu, pozyskanej z funduszy EFS.

Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa
Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek (wybór opowiadań)
Adam Mickiewicz, Powrót taty, Pani Twardowska, Pan Tadeusz (opisy)
Joanna Olech, Dynastia Miziołków

Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz (zwyczaje i obyczaje)
Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni
Bolesław Prus, Katarynka
Juliusz Słowacki, W pamiętniku Zofii Bobrówny

Charles Dickens, Opowieść wigilijna
Aleksander Fredro, Zemsta
Jan Kochanowski, wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym tren I, V, VII, VIII
Ignacy Krasicki, Żona modna
Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, II część Dziadów, Pan Tadeusz (historia Polski)
Henryk Sienkiewicz, Quo vadis, Latarnik
Stefan Żeromski, Siłaczka

Podstawa programowa to akt prawny, ustalany przez ministra oświaty, który okeśla cele i zadania kształcenia szkolnego, wskazuje obowiązkowy na danym etapie edukacyjnym zestaw treści nauczania, określa, jakie umiejętności powinien opanować uczeń w trakcie kształcenia.