Informacje do wewnętrznego użytku regulujące i wspierające proces nauczania.

W związku z zakończeniem funkcjonowania klas gimnazjalnych z dniem 01.09.2019 r. w Szkołach Podstawowych w Jarosławiu ulegnie zmianie sposób dowożenia dzieci na zajęcia lekcyjne. Dotyczy to uczniów w rejonie Szkoły Podstawowej nr 7 i 9 – likwidacja ”GIMBUSA”.

dyrektor szkoły

Jacek Wojtas

Instrukcja logowania do systemu Synergia dla rodziców i uczniów

a) Wpisujemy w przeglądarkę internetową adres rodzina.librus.pl
b) Wybieramy fioletowy przycisk LIBRUS Synergia i klikamy Zaloguj

c) Logujemy się danymi otrzymanymi w szkole (konto Synergia) na fioletowym formularzu

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych:

Pan Arkadiusz Korbelak
tel.: 694 471 042

Polityka przetwarzania danych osobowych (plik do pobrania) polityka_prywatnosci.pdf

Plan lekcji dostępny po zalogowaniu do dziennika elektronicznego na witrynie rodzina.librus.pl

Zapraszamy rodziców do rozmów dotyczących problemów dzieci. Nauczyciele czekają na Państwa zgodnie z harmonogramem: Konsultacje nauczycieli

Warunki ubezpieczenia dzieci w roku szkolnym 2019/2020 do pobrania w plikach: polisa_str1.pdf; polisa_str2.pdf; polisa_str3.pdfpolisa_str4.pdf

Formularz zgłoszenia szkody: zgłoszenie_szkody.pdf

Zasady korzystania z multimedialnej pracowni komputerowej z dostępem do Internetu, pozyskanej z funduszy EFS.

Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa
Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek (wybór opowiadań)
Adam Mickiewicz, Powrót taty, Pani Twardowska, Pan Tadeusz (opisy)
Joanna Olech, Dynastia Miziołków

Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz (zwyczaje i obyczaje)
Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni
Bolesław Prus, Katarynka
Juliusz Słowacki, W pamiętniku Zofii Bobrówny

Charles Dickens, Opowieść wigilijna
Aleksander Fredro, Zemsta
Jan Kochanowski, wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym tren I, V, VII, VIII
Ignacy Krasicki, Żona modna
Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, II część Dziadów, Pan Tadeusz (historia Polski)
Henryk Sienkiewicz, Quo vadis, Latarnik
Stefan Żeromski, Siłaczka

Podstawa programowa to akt prawny, ustalany przez ministra oświaty, który okeśla cele i zadania kształcenia szkolnego, wskazuje obowiązkowy na danym etapie edukacyjnym zestaw treści nauczania, określa, jakie umiejętności powinien opanować uczeń w trakcie kształcenia.

Statut jest aktem prawnym regulującym zadania, wewnętrzną strukturę organizacyjną i sposób działania szkoły.