W  ubiegły czwartek, 16 listopada 2017 roku, grupa uczniów klas IV-VII udała się do kopalni soli, która może nie jest tak znana ta w Wieliczce, ale równie atrakcyjna. Znajduje się ona w uroczym miasteczku o nazwie Bochnia. Została ona wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Gdy dojechaliśmy do Bochni, zostaliśmy przywitani przez przewodników, a potem zjechaliśmy windą na dół i przez kilka godzin przebywaliśmy pod  ok. 220 m pod ziemią.


Z dwupoziomowej widny, która zjechaliśmy na dół, przesiedliśmy się do wagoników, a potem już całą trasę pokonywaliśmy pieszo poznając jednocześnie historię kopalni.
Atrakcji w kopalni było sporo: duch mnicha z zakonu cystersów, przemawiający do nas (niemal zza grobu) Bolesław Wstydliwy i Kazimierz Wielki, rejs łódką w komorze zalanej solanką, zjazd po torze liczącym 140 metrów, boisko do piłki nożnej. Wszystko to sprawiło, że dzień minął nam bardzo szybko i żal było wracać.
Wielu z nas marzy o kolejnej wycieczce. Może nie tylko jednodniowej…