Ani scena teatralna, ani poczucie humoru nie są nam obce, dlatego postanowiliśmy zaistnieć w… kabarecie. W miniony czwartek – 26 kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się II Przegląd Kabaretów Młodzieżowych „Młodsza paka”.
Podczas tej imprezy na scenie pojawili się uczniowie kl. VI naszej szkoły. Przedstawili oni dwa skecze. Patryk Cieliczka i Bartosz Różak w skeczu  zatytułowanym „Na granicy” w sposób humorystyczny przedstawili perypetie związane z dość szczegółową kontrolą graniczną. Z kolei Leszek Wołoszyn i Gabriela Danak w skeczu pt. „Pozłacana rybka” opowiedzieli, w jaki sposób można innych obwiniać za swoją nieporadność życiową i wszelkie niepowodzenia przypisać przysłowiowemu Malinowskiemu. Oba skecze rozbawiły publiczność, a jury w szczególny sposób dostrzegło talent Leszka Wołoszyna, który został uhonorowany nagrodą indywidualną.
Wszystkim młodym aktorom kabaretowym życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich uzdolnień scenicznych.