19 listopada 2018 roku uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego gościli dietetyka, Panią Monikę Dąbrowską. Uczniowie podczas prelekcji dowiedzieli się czym zajmuje się dietetyk, jak ważne jest zdrowie odżywianie, czym charakteryzuje się racjonalna dieta oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie.

Pani Monika opowiedziała, czym jest piramida zdrowego odżywiania, zwracając szczególną uwagę na to, co i w jakich proporcjach należy jeść, aby organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani zajęciami i z wielkim zaangażowaniem, pod czujnym okiem Pani Moniki, stworzyli piramidę zdrowego odżywiania. Dzięki temu dowiedzieli się, jak dużą wartość dla organizmu ma woda i ile powinniśmy jej wypijać, które witaminy są niezbędne dla naszego organizmu i w jakich produktach występują oraz jak ważny jest ruch i sport w naszym życiu. Dowiedzieli się również dlaczego należy ograniczać słodycze, słodkie napoje i niezdrowe produkty, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książek oraz wykonali pamiątkowe zdjęcie z Panią Moniką.