Konsekracja kościoła jest szczególnym wydarzeniem w historii parafii. 5 listopada 2019 roku, po 30 latach, które minęły od poświęcenia kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łazach Kostkowskich, abp Adam Szal dokonał konsekracji tej świątyni.

Zgromadzonych dostojnych gości, parafian oraz społeczność szkoły z panem dyrektorem Jackiem Wojtasem przywitał proboszcz - ksiądz Dariusz Styrna. Splendoru temu wydarzeniu dodała obecność naszego pocztu sztandarowego. W uroczystości uczestniczyli również duchowni związani od lat z tą parafią, między innymi dziekan - ksiądz prałat Jan Jagustyn (pierwszy proboszcz parafii), wicedziekan - ksiądz prałat Marian Bocho, ksiądz Rafał Wojdyła (dawny katecheta). Władze miasta reprezentował burmistrz Waldemar Paluch oraz poseł Tadeusz Chrzan.

Podczas uroczystości abp Adam Szal udzielił sakramentu bierzmowania absolwentom naszej szkoły.

Na zakończenie słowa podziękowania Metropolicie Przemyskiemu wyrazili przedstawiciele młodzieży, rodziców oraz ksiądz proboszcz. Szczególnie miłym akcentem była serdeczna wypowiedź Burmistrza Miasta Jarosławia - Waldemara Palucha, który ofiarował parafii pamiątkowy paschał, a przekazał go na ręce księdza proboszcza.

Zdjęcia i nagrania na: https://przemyska.pl/2019/11/06/jaroslaw-konsekracja-kosciola-w-parafii-pw-nspj-lazy-kostkowskie/