Sto lat temu 18 maja urodził się święty Jan Paweł II. Z tej okazji Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu zorganizował pielgrzymkę biegową. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Jarosławiu, którzy 2 października 2020 r.- mimo niezbyt sprzyjającej pogody – pokonali dystans 1920 metrów. Swój bieg rozpoczęli niedaleko rzeki San, a meta znajdowała się przy kościele parafialnym pw. Najświętszego Seca Pana Jezusa. Tam okolicznościowe medale wręczali ks. Marek Pieńkowski - rektor kościoła św. Mikołaj i Stanisława w Jarosławiu, a jednocześnie dyrektor Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej oraz proboszcz miejscowej parafii - ks. Dariusz Styrna.