Uczniowie klasy II i III wzięli udział w realizacji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. W etapie jesienno-zimowym odbyły się lekcje „Poznajemy warzywa i owoce” oraz „Cukier? Nie, dziękuję!”, jak również dwa konkursy plastyczne: na najlepszy rysunek pt. „Jem owoce i warzywa!” oraz na stworzenie reklamy promującej jedzenie zdrowych słodyczy.
Podczas zajęć uczniowie wysłuchali opowiadania, rozwiązywali zagadki, oglądali film edukacyjny, a także przeprowadzili ciekawe doświadczenie. Eksperyment polegał na odczytywaniu, ile w danym produkcie znajduje się gramów cukru, a następnie przeliczenie i odmierzenie tylu łyżeczek ile znajdowało się np. w puszce Coca-Coli, czy wafelku.
Uczniowie byli zainteresowani zajęciami, aktywni, chętnie zgłaszali się do odpowiedzi, dzielili się swoimi pomysłami na słodkie, ale zdrowe przekąski i z zapałem zabrali się do stworzenia pysznej sałatki owocowej oraz zdrowych deserów. Rodzice również chętnie wspierali swoje pociechy, aby z dumą zaprezentować zdjęcia kulinarnych, zdrowych przekąsek.
Powstała również „mała galeria” prac konkursowych, którą można oglądać na I piętrze.
Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia słodkiej galerii z dziełami naszych uczniów!