Chociaż XVII Dzień Papieski obchodzony był w tym roku pod poważnym hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”, które to słowa są cytatem z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte (czyli Na początku nowego tysiąclecia) – nasz program artystyczny pozwolił zobaczyć Jana Pawła jako człowieka, który troszczy się o innych, ale czyni to z dużym poczuciem humoru.


Program przygotowany przez uczniów klasy VI z panią Barbarą Jańczak na czele, pozwolił nam kolejny raz dostrzec mądrość słów tego wyjątkowego Papieża, o którym zapomnieć nie można. Jego wezwanie z 6 stycznia 2001, by żyć pełnią życia, czyli słynneduc in altum (wypłyń na głębię) nie traci nic na aktualności. Może tylko zyskuje coraz to inny wymiar.
Nasi młodzi artyści byli bardzo przekonujący w przekazywaniu nauki Jana Pawła II, dotyczącej wartości życia i prawdziwej wolności.