W dniu 11.06.2018 r. (poniedziałek) dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I wraz z rodzicami pod opieką nauczycieli: Barbary Stec i Elżbiety Pasiecznik-Odrobina wybrali się wycieczkę do Zamościa.

Pierwszym punktem wycieczki był ogród zoologiczny  Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

 Następnie po wizycie w ZOO przyszedł czas na spacer po centrum Zamościa a przede wszystkim po zabytkowym Starym Mieście który wpisany jest  na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.