List na zakończenie roku szkolnego - życzenia od Burmistrza i dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu

Szanowni Państwo,

Dobiegł końca rok szkolny 2020/21. Już drugi, w którym przyszło nam mierzyć się z nauką i pracą w warunkach trudniejszych niż zwykle, bo z ograniczeniami wywołanymi pandemią.
Z całą pewnością nie był to jednak czas stracony. Dzięki wspólnemu wysiłkowi całej szkolnej społeczności zarówno organizacja zajęć, poszukiwanie nowych, atrakcyjnych form i środków dydaktycznych w ramach zdalnego nauczania jak i prowadzenie lekcji oraz zaangażowanie uczniów, dały pomyślne rezultaty. Nie mam przy tym wątpliwości, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu i dobrych relacji uczniów i nauczycieli, spotkań w budynku szkoły i w ramach różnorodnych form jakie ten kontakt umożliwia. I na takie spotkanie wszyscy liczymy i czekamy na początku września.

Drodzy Uczniowie!

Za Wami okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń, przeżyć i osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim! Gratuluję szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli znaczące sukcesy w nauce. Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności, w rozwijaniu zdolności i talentów. Przed Wami wakacje, czas zasłużonego wypoczynku. Wykorzystajcie go dobrze, korzystajcie z uroków lata, regenerujcie siły, zwiedzajcie, poznawajcie Polskę i świat. Gromadźcie wrażenia, doświadczenia i dobre emocje!

Dla części z Was, kończących szkołę, to wejście w kolejny, jeszcze nieznany etap edukacji, ale jestem pewien, że jesteście do niego dobrze przygotowani. Wiem, że Wasze szkoły wyposażyły Was nie tylko w wiedzę i umiejętności, ale też śmiałość i odwagę na dalszą drogę edukacji. Nigdy nie zapominajcie, że każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach!Niech to przekonanie towarzyszy Wam na co dzień, daje moc i wiarę w siebie.

Szanowni Rodzice!

Chciałbym również Wam podziękować za współpracę, za wszelkie działania wspierające szkołę Waszych dzieci, za zrozumienie oraz zaangażowanie w naukę zdalną. Wszystkim Rodzicom i Radom Rodziców jarosławskich szkół, składam ogromnie podziękowania.

Dziękuję także nauczycielom i pracownikom administracyjnym za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. To dla nas wszystkich nie był łatwy rok, ale stanęli Państwo na wysokości zadania! Tym bardziej dziękuję więc Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację jarosławskiej młodzieży, jak też o jej bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej spektakularne i widoczne, ale składające się na to, że ten rok szkolny kończymy z sukcesem.

Do zobaczenia we wrześniu, w nowym roku szkolnym!