1 czerwca 2023 r. – Dzień Dziecka.
Na jarosławskim rynku odbył się mini Jarmark Jarosławski, który nawiązywał do słynnych jarmarków kupieckich, z których słynął Jarosław w XVI i XVII wieku.
W tym dniu uczniowie jarosławskich podstawówek wcielili się w role kupców.
Nie zabrakło uczniów naszej szkoły – byli to uczniowie klas VII i VIII.
A było z czego wybierać. Można było kupić miody i wyroby z wosku pszczelego, wypieki- kartoflaczki i proziaki, ciasto marchewkowe, swojskie jadło – pajdę chleba ze smalczykiem , sery, wyroby rękodzieła - biżuterię, breloczki, serwetki wykonane szydełkiem, „gniotki”, pamiątki z Jarosławia. A nawet świeże jajka od zielononóżek. Furorę zrobiła wata cukrowa, po którą ustawiała się kolejka. Na scenie naszą szkołę reprezentowały: Vanessa Hoshivska, Oliwia Walicka i Daria Krajowska. piosenkę „Jest taki kraj”.
Mamom, które zatroszczyły się o wypieki i wystrój stoiska dziękujemy.
Dzień Dziecka obchodzony był również w szkole.

uczniowie na jarosławskim rynku

uczniowie w szkole