6 grudnia 2023r. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką Pań: Ireny Jarosz i Doroty Kamińskiej uczestniczyli w wycieczce naukowo-mikołajkowej do Podkarpackiego Centrum Nauki ŁUKASIEWICZ w Jasionce.

w Podkarpackim Centrum Nauki ŁUKASIEWICZ

Uczniowie w świątecznej atmosferze zwiedzili ekspozycje wewnętrzną Centrum Nauki Łukasiewicz w której z zaciekawieniem odkrywali : jak funkcjonuje organizm człowieka, prawa rządzące światem oraz zjawiska fizyczne i chemiczne. Mieli również okazję wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych FABLAB, które odkryły przed nimi umiejętności konstrukcyjne, kreatywne oraz twórcze.

w Podkarpackim Centrum Nauki ŁUKASIEWICZ

Uczniowie z instruktorami zajęć zaprojektowali i wykonali własne niebanalne dekoracje, które sami wycieli laserem i ozdobili. Fascynująca wędrówka po świecie nauki, gdzie mogli wszystkiego doświadczyć, dotknąć i sprawdzić, pokazała uczniom, że nauka może być ciekawa, przyjemna i pożyteczna. Powrót odbył się w miłej i wesołej atmosferze, a uczniom towarzyszył dobry humor i śpiew w ich wykonaniu.