• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Szkoła Podstawowa nr 9
im. Tadeusza Kościuszki
w Jarosławiu

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

W dniu 9 marca 2024 r. odbył się finał XXIV Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”. Organizatorami imprezy była Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek im. M. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu przy wsparciu Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Tarnobrzeskiego Domu Kultury oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Konkurs adresowany był do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Sacrum w literaturze i sztuce - dyplom

W finale uczestniczyli najlepsi recytatorzy wyłonieni wcześniej w eliminacjach rejonowych, jednym słowem crème de la crème recytacji. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy ósmej i zrobiły to doskonale.

Sacrum w literaturze i sztuce - dyplom

W kategorii "Konkurs recytatorski" Maja Czereba zajęła I miejsce, zaś Daria Krajowska otrzymała wyróżnienie. W kategorii "Konkurs plastyczny" wyróżniona została praca Julii Bielec.

Sacrum w literaturze i sztuce - dyplom

Dziewczynom gratulujemy pracowitości i sukcesów!