• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Szkoła Podstawowa nr 9
im. Tadeusza Kościuszki
w Jarosławiu

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Nasze pasje

Patrzę –
symboliczny obraz Kamili Wielgos

Obraz symboliczny pt. „Patrzę” jest namalowany temprą przez Kamilę, uczennicę klasy ósmej. Praca w interpretacji Autorki przedstawia ptaka na gałązce, w które jest wpatrzone wielkie oko, obok znajduje się zegar, a pod nim płacząca gałąź, z tyłu są pomarańczowe kółeczka. Ptak oznacza ideał lub zbędne rzeczy. Kolory ptaka nie zostały użyte przypadkowe, mają nawiązywać do nieba biel-czystość, żółć-słońce, niebieski-niebo. Oko przedstawia Boga wpatrzonego w swój ideał (ludzi). Okiem możemy być też i my - wpatrzeni w niepotrzebne rzeczy. Czerń dokoła oka to kompleksy które mamy sobie. Kratka obok oka przedstawia brak samoakceptacji jeden kwadracik znajduje się w innym miejscu niż reszta, to jakaś nasza wewnętrzna niespójność. Gałąź to my, a na nas znajduje się ptak (problem) i boimy się, że pękniemy jednak ptak (problem) nie jest tak naprawdę ciężki i zaraz odfrunie . Płacząca gałązka ,w moim zamyśle, mówi nam, że nie powinniśmy się bać płakać, niezależnie od płci. Pomarańczowe kółeczka, to rzeczy, sprawy, które niepotrzebnie upychamy w siebie, zamiast poświęcić ten czas na coś bardziej pożytecznego.
Taką interpretację ja sobie wymyśliłam, ale oczywiście każdy ma prawo do własnej, zwłaszcza, że jest to obraz symboliczny .
Życzę miłego oglądania i dużo wrażeń. Autorka - Kamila Wielgos