• język polski

• przyroda
    Zwraca uwagę bogato wyposażona sala przyrodnicza, gdzie znajdują się m. in. skały z różnych zakątków świata, skamieniałości sprzed naszej ery pochodzące z terenów obecnej Francji - dar rodziców pp. Małaszków, muszle koralowców pochodzące z raf koralowych Oceanu Indyjskiego, różne poroża zwierząt, kolce jeżozwierza, płetwa rekina – kusza ryby młota - dar pp.Kupczakiewiczów itp..

• matematyka

• historia

• informatyka
    Do dyspozycji uczniów jest pozyskana w 2008r. sala komputerowa z dostępem do Internetu i pakietem programów multimedialnych, m.in. polecany przez MEN EduROM.

• plastyka
    Rękę plastyka widać w całej szkole, nawet w doborze kolorów ścian... Niejednokrotnie słyszy się opinię, że to najładniejsza szkoła w Jarosławiu. I tak jest... A uczniowie wiedzą, że warto to poszanować.

• technika
    Technika, to nie nudne pismo techniczne, ale przede wszystkim umiejętność wykonania drobnych prac, przydatnych w domu.

• muzyka
    Do dyspozycji uczniów mamy dobrze wyposażoną salę muzyczną. Możemy poszczycić się laureatami prestiżowych konkursów wokalnych.

• wychowanie fizyczne
    Dysponujemy nowoczesną salą gimnastyczną, jak też boiskiem szkolnym.

• język niemiecki

• chemia

• fizyka

• biologia

• geografia

• religia

W klasach I-III prowadzone jest nauczanie zintegrowane, co oznacza, że nie ma ścisłego podziału na przedmioty. Wyodrębnione są jedynie: język angielski, plastyka, muzyka, religia i informatyka. Dla słabszych uczniów prowadzone są koła wyrównawcze.