• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Szkoła Podstawowa nr 9
im. Tadeusza Kościuszki
w Jarosławiu

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

21 maja 2019 r. 15 uczniów z jarosławskich szkół (w tym również uczniowie z naszej szkoły) wraz z opiekunami panią Barbarą Januszkiewicz i panem Mariuszem Litwinem, nauczycielem naszej szkoły, wyjechało do położonego 850 km od Jarosławia - Niżyna. 

 

 

n002    

 Program rewizyty był bardzo bogaty. W pierwszym dniu pobytu, miała miejsce wycieczka do Baturyna, gdzie w XVII w. mieściła się rezydencja hetmanów kozackich Lewobrzeżnej Ukrainy. Dzisiaj w tym miejscu znajduje się rekonstrukcja kozackiej osady oraz pałac hetmana Rozumowskiego. Była to dla uczniów niecodzienna lekcja historii, w czasie której poznali osobliwości życia mieszkańców Hetmańszczyzny.
Następnego dnia, na miejskim stadionie „Spartak”, w ramach dnia miasta, miał miejsce turniej piłki nożnej. W zmaganiach wzięły udział drużyny z całego obwodu czernihowskiego (Niżyna, Konotopu, Pryłuk). Turniej otworzył burmistrz miasta pan Anatolii Linnik, dyrektor Federacji Piłki Nożnej w Niżynie pan Włodymir Mamedow oraz pani Lucyna Ejma z Kulturalno-Oświatowego Stowarzyszenia Polaków „Aster”. Ostatecznie, po bardzo zaciętej batalii z przeciwnikami drużyna z Jarosławia wywalczyła III miejsce na podium.  

 

n001 3